Pohár rozhlasu

14. 05. 2023     sekce: Úspěchy žáků     autor: Jan Mazan     tisk: tisk článku

Atletická soutěž "Pohár rozhlasu" byla vždy jednou z mnoha prestižních soutěží v ČR. Byla populární zejména v době 60. a 70. let minulého století, kde se v rámci této soutěže sportovci utkávali v různých disciplínách, jako byly například běhy na různých tratích, skok do dálky, skok vysoký, vrh koulí, hod kriketovým míčkem. Soutěžící musí nejprve projít kvalifikačním kolem v regionálních soutěžích po celé zemi a následně se zúčastní národního finále, kde se utkávají s nejlepšími sportovci ze všech regionů. Dnešní podoba poháru vytváří a udržuje atletické tradice na školách a podchycuje chlapce a děvčata k pravidelnému aktivnímu sportování. Na základě školou sestavených týmů, žáci sbírají body ve svých kategoriích, které se poté sčítají dohromady.

Okresní kolo se konalo 10.5.2023 v nedalekém Přerově. Zde se sešli všichni příznivci školní atletiky, aby zabojovali o postup do dalších kol. ZŠ Šromotovo vyslala hned 4 družstva. Kategorie IV. (starší ž.) a III. (mladší ž.) děvčat, kategorie IV. a III. chlapců.

Nejlepší výkony předvedlo družstvo kategorie IV. děvčat, které získalo hezké 2.místo! Družstvo kategorie III. děvčat se umístilo na 6.místě, družstvo kategorie IV. chlapců přebíralo zasloužené 5.místo a kategorie III. 6.místo.

Složení týmů:

Družstvo ml. žákyně: Ptáčková Erin, Skácelová Natálie Jana, Grammerová Kristýna, Skřičková Jolana, Lapešová Alžběta, Musiolová Nela, Wojkovská Karolína, Bělíková Kristýna, Janečková Josefína

Družstvo st. žákyně: Randusová Veronika, Tománková Anna, Machová Sofie Nella, Sommerová Tereza, Stryková Eliška, Šišková Nela, Hubová Barbora, Kučerová Alena, Lahodová Kateřina, Šimková Anežka

Družstvo ml. žáci: Václav Adámek, Jakub Šatánek, Tomáš Sommer, Vojtěch Dornica, Yehor Boiko, Matyáš Stupárek, Daniel Kalus, František Pilař, Adam Konečný, Jakub Dušánek.

Družstvo st. žáci: Pavel Adler, Jiří Dušánek, Adam Frais, Miroslav Hornik, Šimon Konečný, Tobiáš Jan Večerek, Marek Grammer, Jakub Post, Tomáš Richter, Vladimír Hýža

Konkurence na těchto závodech bývá vysoká a všichni žáci předvedli velmi slušné výkony. Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy!

Všechny výsledky žáků lze najít na oficiálních stránkách české atletiky.